Przejdź do treści

Wiadomości

V Kopiecka Olimpiada Oratoryjna - półkolonie w nowicjacie

  • 16 lipca 2012 r.
V Kopiecka Olimpiada Oratoryjna
V Kopiecka Olimpiada Oratoryjna

Podczas gdy duża część świata dorosłych z niecierpliwością oczekuje igrzysk w Londynie, ponad setka dzieci wspomina już V Kopiecką Olimpiadę Oratoryjną, którą w pierwszym tygodniu wakacji zorganizował Nowicjat Towarzystwa Salezjańskiego w Kopcu wraz z młodzieżą z oratorium.

Nie było u nas zawodów lekkoatletycznych ani tenisa ziemnego, były za to „Gąski i wilki”, „Indianie i cowboye” oraz „Przerzućmy to razem”. Nazwy tych gier zespołowych potencjalnemu czytelnikowi może wiele nie mówią, ale uczestnikom długo jeszcze będą się kojarzyć ze zdrową rywalizacją i dobrą zabawą.

Chrzest kolonijny oraz wielobój wymagający nie tyle sprawności fizycznej, co sprytu i zręczności, nie były jedynymi urozmaiceniami. Dzięki wielu dobrodziejom, a także uprzejmości lokalnych władz, możliwe były wyjazd na basen w Kłobucku oraz do parku miniatur sakralnych. Zwieńczeniem całego tygodnia gier i spotkań w grupach był grill i krótki program artystyczny, na który zostali zaproszeni także rodzice.

Jak powszechnie wiadomo „w tak wielkim dziele dobrze, kto z Bogiem poczyna”, tak więc również nasze półkolonie, omadlane z wyprzedzeniem przez nowicjuszy i animatorów, rozpoczęły się i zakończyły Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Grzegorza. Tegorocznym salezjańskim motywem przewodnim półkolonii było „Wędrowne Oratorium”.

Autor

now. Adam


Udostepnij