Przejdź do treści

Wiadomości

Kobylanka: Odpust w kościele filialnym w Bielkowie

  • 22 lipca 2012 r.
Procesja eucharystyczna podczas odpustu (fot. pila.salezjanie.pl)
Procesja eucharystyczna podczas odpustu (fot. pila.salezjanie.pl)

26 lipca przypada doroczna uroczystość ku czci św. Anny. Z tej okazji 21 lipca 2012r. odbyła się uroczysta Msza święta odpustowa z poświęceniem odnowionego kościoła ku czci św. Anny w Bielkowie.

Uroczystej Mszy świętej przewodniczył i poświęcił odrestaurowany kościół (ołtarz, obraz św. Anny, posadzkę i podesty pod ławkami, schody na chór i chór, nową zakrystię, oświetlenie i nagłośnienie) ks. proboszcz Feliks Łobos, słowo Boże wygłosił natomiast ks. Władysław Nalepka. Procesji Eucharystycznej przewodniczył ksiądz proboszcz.

Mieszkańcy Bielkowa i Rekowa z zaangażowaniem uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej poprzez modlitwę, przygotowanie oprawy liturgicznej (komentarze, czytania, psalm, alleluja, modlitwę wiernych, procesję z darami). W Eucharystii oprócz wiernych naszej parafii uczestniczyli także zaproszeni goście. Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do odnowienia kościoła: mieszkańcom Bielkowa i Rekowa oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości odpustowej.

Mieszkańcy Bielkowa i Rekowa podziękowali proboszczowi za przeprowadzony remont świątyni, dobre słowo, życzliwość, za piękne i duchowe przeżycie uroczystości ku czci Patronki kościoła filialnego w Bielkowie.

Po skończonej liturgii ku czci św. Anny ks. proboszcz poświęcił pojazdy z okazji zbliżającego się wspomnienia ku czci św. Krzysztofa Patrona kierowców. Po poświęceniu pojazdów wszyscy udali się do wiejskiej świetlicy, gdzie był przygotowany poczęstunek przez mieszkańców Bielkowa i Rekowa.


Udostepnij