Przejdź do treści

Wiadomości

Sątoczno: Dożynki 2012

  • 11 września 2012 r.
(fot. satoczno.pl)
(fot. satoczno.pl)

Wzorem ubiegłego roku dożynki parafialne minęły w słonecznej atmosferze.Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą celebrowaną przez proboszcza Parafii pw. Chrystusa Króla, ks.Adama Malaka. Po powitaniu przez kapłana, delegacje z wieńcami żniwnymi zostały wprowadzone do świątyni.

Po mszy świętej odbył się uroczysty przemarsz delegacji dożynkowych, zaproszonych gości i mieszkańców parafii na plac w asyście Straży Pożarnej z Korsz. Tam odbyła się część obrzędowo-artystyczna.

Organizatorzy dożynek zadbali o smaczny poczęstunek dla uczestników imprezy w postaci: kawy, herbaty, napoi, pieczonej karkówki i kiełbaski, pierogów i pysznego ciasta. Nie obyło się też bez bigosu, który przygotowały panie kucharki z ZS w Sątocznie.

Tegoroczne dożynki dostarczały wielu wrażeń i atrakcji. Pan Jan Nowak z Dublin zapewnił gościom i mieszkańcom miłą atmosferę i super zabawę. Loteria fantowa cieszyła się ogromnym powodzeniem wśród dzieci jak i dorosłych, a konkurencje przeprowadzane przez p. Nowaka wywoływały uśmiechy na twarzach dożynkowiczów. Zabawom nie było końca...

Z każdą godziną ludzi przybywało, tłumy zgromadził zespół Łandance który porwał uczestników do wspólnej zabawy i zachęcił do tańca. Oczywiście p. Tomasz Zarębińki też podkręcił temperaturę grając na harmonii i rozgrzewając atmosferę w Sątocznie. Wspólne śpiewanie piosenek biesiadnych połączyło przybyłych imprezowiczów.

W czasie trwania dożynek dzieci nie narzekały na nudę. Miały do dyspozycji plac zabaw, a w wolnej chwili mogły skorzystać z usług p. Justyny Tracewicz, która pięknie malowała im twarzyczki, dzielnie trzymając swoją wartę. Widząc piękne pomalowane twarze nawet dorośli ustawiali się w kolejce do p. Justyny.

W między czasie rozegrany został mecz piłki nożnej o puchar Burmistrza Korsz, konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy o puchar Proboszcza oraz przeciąganie liny o puchar Prezesa Marka Adamowicza.

Autor

opr.Urszula M.Czeczeniuk

Źródło

satoczno.pl


Udostepnij