Przejdź do treści

Wiadomości

Olsztyn: Początek roku szkolnego i oratoryjnego

  • 17 września 2012 r.
Poświęcenie tornistrów na Mszy św.
Poświęcenie tornistrów na Mszy św.

W niedzielę 16 września najmłodsze dzieci z Parafii pw. św. Wawrzyńca w Olsztynie przyszły do kościoła ze swoimi tornistrami i przyborami szkolnymi.

Dnia 18 września przypada święto św. Stanisława Kostki, ale Salezjanie z Olsztyna już wcześniej dali okazję dzieciom do uczczenia tego świętego patrona. Podczas Mszy św. o godz. 10.30 modliliśmy się o błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży oraz poświęciliśmy ich tornistry i inne pomoce naukowe.

Początek roku w szkole oznacza również początek zajęć w Oratorium im. św. Jana Bosko w Olsztynie. Dlatego najstarsi Animatorzy wspólnie z ks. Dariuszem Jóźwikiem – kierownikiem oratorium przez dwa dni programowali pracę roczną w naszym Oratorium. Znaleźli również czas na przygotowanie scenki nawiązującej do niedzielnej Ewangelii, którą mogli zaprezentować dzieciom podczas wspomnianej Mszy św. Animacja podczas niedzielnej Eucharystii dla dzieci to dopiero pierwszy krok, ale bardzo ważny, do wspólnych działań podczas całego rozpoczynającego się roku.

Niedzielne spotkanie w kościele było również doskonałą okazją aby zaprosić dzieci i młodzież do włączania się w różne grupy, które powstają z nowym rokiem szkolnym w naszym olsztyńskim oratorium.

Autor

ks. Marek Borysiak sdb


Udostepnij