Przejdź do treści

Wiadomości

Śluby wieczyste salezjanów inspektorii krakowskiej

  • 18 września 2012 r.
Śluby wieczyste w Oświęcimiu
Śluby wieczyste w Oświęcimiu

Łukasz Auguściak, Dawid Waliczek i Marcin Wosiek to trzej salezjanie Inspektorii pw. św. Jacka, którzy złożyli wieczystą profesję zakonną w Towarzystwie św. Franciszka Salezego. Uroczystość odbyła się 16 września w Sanktuarium pw. Maryi Wspomożycielki Wiernych w Oświęcimiu.

Śluby przyjął ks. Marek Chrzan, Radca Regionu Europa Nord. Homilię wygłosił ks. Dariusz Bartocha, przełożony krakowskiej inspektorii salezjanów. Ksiądz inspektor wyjaśnił znaczenie krzyża salezjańskiego, który otrzymują wszyscy salezjanie, jako znak ich wieczystej konsekracji zakonnej. Nawiązał on także do czytań mszalnych (Iz 50,5-9a, Jk 2,14-18, Mk 8,27-35), które podkreślały konieczność łączenia wiary z uczynkami. Zachęcił w ten sposób do autentycznego życia chrześcijańskiego i zakonnego.

Na uroczystości obecni byli, oprócz rodziców, rodzeństwa i przyjaciół, rektor i klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego z Krakowa oraz współbracia z pobliskich placówek salezjańskich. Msza św. została uświetniona przez scholę z miejscowej parafii.

Nowych profesów wieczystych wspierajmy modlitwą i prośmy dla nich o wierność i wytrwałość w podjętych zobowiązaniach.

Autor

Leonard Szewczyk


Udostepnij