Przejdź do treści

Wiadomości

Noc Świętych w Pile

  • 3 listopada 2012 r.
(fot. janbosko.pila.pl)
(fot. janbosko.pila.pl)

Wieczorem, 31 października, Kaplica pw. św. Jana Bosko, przy ul. Libelta w Pile, wypełniła się młodzieżą, którzy przyszli uczestniczyć w Nocy Świętych. To właśnie wigilia uroczystości Wszystkich Świętych dała okazję do tego niezwykłego wydarzenia.

Po krótkiej modlitwie i słowie wstępnym ruszyliśmy z naszej kaplicy w stronę bloków przy ul. Zamenhofa. Były pochodnie i dwie tuby, które sprawiły, że byliśmy naprawdę dobrze słyszalni. Czterech kapłanów zabrało ze sobą relikwie świętych, wśród nich m. in. Ks. Bosko i Dominika Savio. W drodze słychać było śpiew i salezjańskie okrzyki. Wśród pilskich blokowisk zatrzymaliśmy się w dwóch miejscach, by odśpiewać części „Litanii do Wszystkich Świętych” oraz relikwiami świętych pobłogosławić ludzi, którzy z ciekawości uchylali okna i wychodzili na balkony.

Po powrocie do oratorium czekała słodka niespodzianka: salezjańskie kakao, naleśniki i gofry z marmoladą i bitą śmietaną. Najedzeni i pełni radości, podzieliliśmy się na trzy drużyny, by stanąć do walki w kalambury o świętych. Okazało się, że nie były one trudne dla zgadujących, choć niektórym pokazującym, trudności narobili święci, których atrybuty ciężko było pokazać lub narysować. Kalambury zakończyły się rozdaniem nagród. Nagrodę specjalną dostał również jeden z animatorów oratorium, który tego wieczoru przebrał się za św. Krzysztofa (i by nikt nie miał wątpliwości, zawiesił sobie na szyi kierownicę od Fiata). Wspólny wieczór zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i obietnicą: za rok znów się spotkamy i będziemy robić na osiedlu dużo hałasu o świętości!

Autor

Ks. Adam Piekarzewski SDB

Źródło

janbosko.pila.pl


Udostepnij