Przejdź do treści

Wiadomości

Gostwica: Wizytacja w „Dom Bosko”

  • 17 stycznia 2013 r.
Spotkanie Księdza Inspektora z "Ojcami Założycielami" dzieła w Gostwicy
Spotkanie Księdza Inspektora z "Ojcami Założycielami" dzieła w Gostwicy

Jak każdego roku, także i w ostatnich dniach mieliśmy okazję gościć ks. inspektora Dariusza Bartochę, jego wikariusza – ks. Adama Paszka oraz ks. ekonoma – Gabriela Stawowego, czyli przełożonych krakowskiej Inspektorii pw. św. Jacka, którzy przez kilka dni przeprowadzali wizytację naszego domu.

W trakcie tego pobytu mogliśmy spotkać się z nimi i opowiedzieć o codziennym życiu w placówce i naszych planach na przyszłość. Nie mogło zabraknąć także miejsca na czynną rekreację czy to w formie jazdy na nartach (wyprawa do Wierchomli), czy to w formie meczów tenisa stołowego.

Nasi goście podkreślali przede wszystkim rodzinnego ducha salezjańskiego, który przez cały czas się unosił między zebranymi. Nic więc dziwnego, iż w takiej atmosferze tegoroczna Wizytacja minęła nadspodziewanie szybko, ale pokazała przy okazji, że pomimo wielu potknięć na naszej, czasami skomplikowanej drodze życia, każdy z nas od ostatniej wizytacji bardzo się rozwinął, stał się bardziej odpowiedzialny i jest silnym ogniwem tego domu.

Autor

ko. Wojciech Zięcina sdb


Udostepnij