Przejdź do treści

Wiadomości

Częstochowa: Salezjanin w Zarządzie Rady Szkół Katolickich

  • 2 marca 2013 r.
ks. Zenon Latawiec (fot. sdb.org.pl)
ks. Zenon Latawiec (fot. sdb.org.pl)

Salezjanin ks. Zenon Latawiec, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Oświęcimiu, został wybrany do Zarządu Rady Szkół Katolickich. Wybór odbył się podczas ogólnopolskiego spotkania dyrektorów szkół katolickich, który miał miejsce 27 i 28 lutego w Częstochowie.

Rada Szkół Katolickich (RSK) jest kościelną jednostką organizacyjną o zasięgu ogólnopolskim, zrzeszającą wszystkie szkoły katolickie w Polsce. Jej celem jest wspieranie i koordynowanie rozwoju szkół katolickich, formacji i dokształcania nauczycieli i wychowawców oraz udzielanie im pomocy prawnej. Rada została powołana do życia w 1994 roku przez 269 Konferencję Episkopatu Polski. Pracami Rady kieruje Zarząd, na czele którego stoi Przewodniczący. Kandydatura przewodniczącego jest każdorazowo zatwierdzana przez Konferencję Episkopatu Polski.

Spotkanie dyrektorów szkół katolickich z całej Polski, które trwało od 27 do 28 lutego jest jednym z dwóch organizowanych prze Radę Szkół Katolickich cykliczne każdego roku. Tym razem celem zjazdu było wybranie nowego Zarządu RSK oraz omówienie i zaplanowanie spraw bieżących. W spotkaniu uczestniczył również ks. bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, który z ramienia Konferencji Episkopatu Polski jest przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego oraz asystent Rady Szkół Katolickich.

W zjeździe licznie reprezentowane byli również szkoły salezjańskie, zarówno prowadzone przez salezjanów, jak i siostry salezjanki.


Udostepnij