Przejdź do treści

Wiadomości

Rzepczyno: wspomnienie o ks. Kazimierzu Lewandowskim

  • 1 kwietnia 2013 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)
(fot. pila.salezjanie.pl)

W druga rocznicę śmierci naszego pierwszego ks. dyrektora Kazimierza Lewandowskiego, 26 marca, nasi wychowankowie pod opieką wychowawców i nauczycieli przygotowali specjalna akademię, w czasie której została przedstawiana biografia ks. Kazimierza.

Następnie wychowankowie recytowali ulubione wiersze. Wspomniane było kazanie pogrzebowe, które wygłosił ks. Henryk Boguszewski z Moskwy i wspomnienia wychowanków z MOW-ów z Trzcińca i Rzepczyna oraz innych osób znających naszego byłego dyrektora. Na zakończenie ukazana była prezentacja i zachowany film na temat życia i działalności ks. Kazia.

Tradycyjnie ostateczne słowo i podziękowanie skierował do wszystkich zebranych pracowników i wychowanków ks. dyrektor I. Śliwiński, wspominając osobę naszego założyciela. Liczy się pamięć i modlitwa oraz ludzka życzliwość. Dobrze wiemy, jakie przesłanie przekazał nam ks. Kazimierz swoim podejściem do życia. Starajmy się to wypełniać i tym żyć. Aby dziecko i młodzież wychować potrzeba dzielnego wychowawcy, a nie złota.


Udostepnij