Przejdź do treści

Wiadomości

Piła: Warsztaty medialne

  • 9 kwietnia 2013 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)
(fot. pila.salezjanie.pl)

6 kwietnia pilska młodzież miała okazję uczestniczyć w jednodniowych warsztatach medialnych, organizowanych przez Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej.

Blisko dwudziestoosobowa grupa, złożona z młodzieży udzielającej się w oratorium przy Parafii pw. św. Jana Bosko oraz uczniów Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile, poznała część sztuki dziennikarskiej zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej.

Dowiedzieli się między innymi o sposobie kadrowania zdjęć i filmów, technice przeprowadzania wywiadów czy realizacji wiadomości. W czasie części praktycznej grupa miała okazję sprawdzić się w roli kamerzystów i dźwiękowców, przeprowadzając wywiady z głównym pomysłodawcą i organizatorem warsztatów ks. Adamem Piekarzewskim oraz ich prowadzącym ks. Przemysławem Cholewą. Młodzież mogła też spróbować swoich sił przed kamerą, nagrywając stand-upy- krótkie komentarze dziennikarza, podsumowujące przygotowywany materiał.

Owocem sześciogodzinnej pracy grupy jest film, zrealizowany przez część Salezjańskiej Grupy Medialnej. Do obejrzenia na stronie: www.pila.salezjanie.pl.

Autor

Agata Ancuta
(Salezjańska Grupa Medialna)


Udostepnij