Przejdź do treści

Wiadomości

Warszawa: Finał konkursu wiedzy o Księdzu Bosko

  • 28 kwietnia 2013 r.

W warszawskim oratorium przy ul. Kawęczyńskiej odbył się finał konkursu wiedzy o św. Janie Bosko. Wzięła w nim udział młodzież z różnych placówek inspektorii warszawskiej; w sumie 34 osoby.

Inspektorialny konkursu wiedzy o św. Janie Bosko "Ksiądz Bosko – historia świętości" został zorganizowany przez Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy "Emaus" z Czerwińska nad Wisłą. Pierwszy jego etap odbył się w styczniu w poszczególnych placówkach inspektorii. Ci, którzy zdobyli największą ilość punków w etapie lokalnym przyjechali 27 kwietnia na etap inspektorialny do Warszawy, który był jednocześnie etapem finałowym. Spotkała się na nim młodzież z Czerwińska, Legionowa, Łęcza, Łodzi, Mińska Mazowieckiego, Suwałk, Tolkmicka i Żyrardowa.

W samo południe uczestnicy rozpoczęli pisemną rywalizację. Po niej była przerwa, w czasie której komisja sprawdzała i punktowała prace. Po nerwowym oczekiwaniu zostały ogłoszone wyniki. Konkurs odbywał się w dwóch grupach wiekowych. Zwycięzcy z grupy młodszej (szkoły podstawowe) otrzymali cenne nagrody rzeczowe, natomiast w grupie starszej (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne), oprócz nagród rzeczowych, najlepszym rozdano bilety-zaproszenia na pielgrzymkę do Włoch, do miejsc związanych z życiem św. Jana Bosko.

Oprócz konkursu wiedzy Ośrodek "Emaus" zorganizował również konkurs plastyczny o św. Janie Bosko. Jego wyniki zostaną ogłoszone w maju.


Udostepnij