Przejdź do treści

Wiadomości

Kardynał Woelki u salezjanów w Berlinie

  • 1 maja 2013 r.

Ksiądz kard. Rainer Maria Woelki, arcybiskup metropolita Berlina, odwiedził Polską Misję Katolicką w Berlinie. Wizyta odbyła się 29 kwietnia i związana była z wizytacją kanoniczną Parafii pw. św. Bonifacego, na terenie której znajduje się siedziba PMK.

Ksiądz Arcybiskup przybył do nas o godz. 13.15. Białoczerwonym bukietem kwiatów przywitaliśmy naszego Pasterza na placu przed bazylika. Po modlitwie w świątyni i krótkim słowie do zgromadzonych ksiądz kardynał spotkał się z kapłanami, współpracownikami, przedstawicielami rady parafialnej i wspólnot naszej Misji w sali nad zakrystią.

Godzinne spotkanie było okazją do przedstawienia Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie i jej problemów, również lokalowych. Przedstawiliśmy plany budowy sali parafialnej, którą dla naszej Misji budować będzie arcybiskupstwo i trudności lokalizacyjne, które trzeba rozwiązać w urzędzie miejskim naszej dzielnicy. Na zakończenie ksiądz kardynał poprowadził modlitwę w intencji PMK w Berlinie przez wstawiennictwo Maryi, naszej Królowej i Patronki. Wszystkim zgromadzonym w „sali na górze” udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

O 14.15 Ksiądz Kardynał udał się do Nuncjatury, by odwiedzić polskie siostry od niedawna tam pracujące.

O godz. 19.00, w St. Bonifatius, odprawiona została Msza Święta na zakończenie wizytacji. Wraz z Księdzem Arcybiskupem i kapłanami tam pracującymi, Mszę Świętą koncelebrował Ks. Marek Kędzierski, proboszcz Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie.

Źródło

Udostepnij