Przejdź do treści

Wiadomości

Chocianów: Pierwsze święcenia kapłańskie salezjanina

  • 18 maja 2013 r.

Święcenia kapłańskie dk. Bartosza Kulczyka, które odbyły się 16 maja w Chocianowie, były dla inspektorii wrocławskiej wielkim świętem i radością.

Sakramentu udzielił ks. bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy Diecezji Legnickiej. W homilii podkreślił on ważny aspekt posługi kapłańskiej, jakim jest służba na wzór Jezusa Chrystusa.

We Mszy Świętej wzięli również udział przełożeni salezjańskiej Inspektorii pw. św. Jana Bosko: ks. inspektor Alfreda Leja SDB oraz ks. wikariusz Władysław Nowak SDB.

W chocianowskiej Parafii pw. św. Józefa było to wydarzenie o tyle istotne, iż nowo wyświęcony kapłan jest pierwszym salezjaninem pochodzącym z tej miejscowości. W najbliższą niedzielę, 19 maja, o godz. 13.00 neoprezbiter odprawi tam Mszę św. prymicyjną.

Z kolei już 19 czerwca święcenia prezbiteratu przyjmie dk. Dariusz Mencel SDB, który po zakończeniu formacji w Jerozolimie wraca do polski, aby zasilić szeregi Salezjanów Księdza Bosko w inspektorii wrocławskiej. Uroczystość odbędzie się w Lubinie, w kościele pw. św. Jana Bosko, o godz. 11.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.

Polecajmy wszystkich salezjanów, którzy w tym roku rozpoczną posługę kapłańską pośród młodych ludzi, aby Bóg obdarzył ich pełnią swych łask i darów Ducha Świętego.


Udostepnij