Przejdź do treści

Wiadomości

Sępopol: Nigdzie nie jest za daleko

  • 1 czerwca 2013 r.

W sercu ks. Bosko nie istniały granice dla Chrystusa i Ewangelii, nie istniały też miejsca, gdzie byłoby za daleko. 1 czerwca jego relikwie zawitały do najbardziej oddalonej placówki inspektorii warszawskiej, do Sępopola.

U wejścia do świątyni czekała na niego miejscowa młodzież i inni wierni parafii wraz z dyrektorem tutejszego dzieła ks. Janem Kurelem.

Po powitaniu i wprowadzeniu do kościoła swoją modlitwę i adorację rozpoczęły kolejne grupy parafialne. Na ekranie zostały odtworzone świadectwa tutejszych wychowanków, dziś już ludzi dorosłych – to świadectwo tego, że duch salezjański jest wciąż żywy. Każdy choć przez chwilę chciał zbliżyć się do ks. Bosko, aby szepnąć mu coś osobistego na ucho, a może nadstawić swego ucha i usłyszeć to, co on chciałby dziś powiedzieć.

Peregrynację zakończyła Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Jacek Jezierski, biskup pomocniczy archidiecezji warmińskiej. Uczestniczyli w niej: wikariusz inspektora ks. Andrzej Wujek oraz kapłani pracujący w okolicy wraz z wiernymi z sąsiednich parafii; m.in. Sątoczna – gdzie również pracują salezjanie.


Udostepnij