Przejdź do treści

Wiadomości

Olsztyn: Nasz ks. Bosko!

  • 3 czerwca 2013 r.

Wspólnota salezjańska pw. św. Wawrzyńca, parafianie, dzieci i młodzież z Olsztyna-Gutkowa wyczekiwali tej chwili z bijącym sercem i starali się do niej dobrze przygotować.

Dzień poprzedzający przybycie relikwii, był czasem duchowego przygotowania, przeprowadzonego przez ks. Dariusza Mikołajczyka z Lublina. Wieczorem odbyło się niezwykłe widowisko: spektakl Teatru ITP pt. „Spełniony sen”. Światła, efekty specjalne, stroje aktorów, przedziwne akcesoria, a nade wszystko przesłanie spektaklu – jeszcze bardziej ożywiło atmosferę oczekiwania i rozbudziło pragnienie spotkania z Księdzem Bosko.

Na jego powitanie, 3 czerwca, zebrali się licznie parafianie, mieszkańcy Olsztyna oraz przede wszystkim dzieci i młodzież tutejszych szkół. Relikwie św. Jana Bosko uroczyście powitał dyrektor dzieła salezjańskiego w Olsztynie ks. Marek Borsiak, a zaraz po nim młodzież uczyniła to na sobie właściwy sposób: śpiewem i tańcem.

Eucharystii rozpoczynającej czas nawiedzenia, odprawionej tuż obok świątyni, przewodniczył ks. abp. Wojciech Ziemba, ordynariusz archidiecezji warmińskiej. Następnie wprowadzono relikwiarz do kościoła, gdzie czuwanie podejmowały kolejne grupy parafialne.


Udostepnij