Przejdź do treści

Wiadomości

Olsztyn: Tak jak kiedyś

  • 4 czerwca 2013 r.

„Dziś jest zupełnie tak, jak wtedy, gdy każdy kto tego pragnął, mógł podejść do ks. Bosko” – tymi słowami kończył przewodniczenie wieczornej liturgii ks. wikariusz Andrzej Wujek.

Rzeczywiście tak było – w Eucharystii uczestniczyło wielu rodziców wraz ze swymi dziećmi, którym bez przeszkód pozwalano podejść blisko relikwiarza, by z zaciekawieniem popatrzeć na postać świętego Ojca i Wychowawcy młodzieży.

Podczas tej liturgii zarówno salezjanie współpracownicy, jak i sami salezjanie, odnowili swoje przyrzeczenia wierności charyzmatowi salezjańskiemu i ślubom zakonnym. Po jej zakończeniu wszyscy mieli możliwość by w osobistym oddaniu prosić ks. Bosko o wstawiennictwo i pomoc. Z wiarą sięgano po wyłożone obok relikwii „Cudowne medaliki ks. Bosko” oraz wpisywano się do księgi próśb i podziękowań.

Następnym punktem nawiedzenia była konferencja dla rodziców i wychowawców na temat systemu prewencyjnego, wygłoszona przez ks. dra Stanisława Chrobaka, wykładowcy UKSW. Liczna obecność świadczy o wielkiej potrzebie umiejętności wychowania młodego pokolenia.

Apel jasnogórski rozpoczął czuwanie młodzieży i rodziców przy Ojcu i Nauczycielu młodych serc.


Udostepnij