Przejdź do treści

Wiadomości

Łódź Wodna: Boisko żywe, diabeł martwy

  • 7 czerwca 2013 r.

To było prawdziwe święto radości. Bosko sportowe przy ul. Wodnej w Łodzi wypełniło się dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. I nic w tym dziwnego – przyprowadził ich przecież sam Ksiądz Bosko.

Barwny korowód, który wyruszył spod Parafii św. Teresy w Łodzi z relikwiami św. Jana Bosko, dotarł na ul. Wodną. Tutaj salezjanie prowadzą oratorium, szkołę, bursę i parafię. Jedynym miejscem, które mogło pomieścić wszystkich zaproszonych na spotkanie z Księdzem Bosko było boisko sportowe. I chyba trudno o lepsze miejsce; wszak, jak mawiał św. Jan Bosko: "gdzie boisko żywe, tam diabeł martwy".

Najpierw na przygotowanej wcześniej ogromnej scenie umieszczony został relikwiarz, a potem się zaczęło...

Teatr "Bez nazwy" działający w salezjańskiej szkole w wystawił sztukę o Księdzu Bosko. Przeplatały się na przemian sceny z życia Janka i sceny z jego snów.

Po owacyjnie przyjętym przedstawieniu rozpoczęła się Eucharystia. Przewodniczył jej i kazanie powiedział ks. bp Ireneusz Pękalski. Towarzyszyli mu: ks. inspektor Sławomir Łubian, jego wikariusz ks. Andrzej Wujek, salezjanie oraz zaproszeni kapłani. Podczas mszy swoje pierwsze przyrzeczenia złożyło siedmioro nowych kandydatów do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników. O oprawę muzyczną liturgii zadbał zespół "Acoustic Praise".

Po Mszy św. rozpoczęła się prezentacja dzieła salezjańskiego przy ul. Wodnej. Poprowadziły ją poszczególne gałęzie tego dzieła, a więc: szkoła, parafia i oratorium. W trakcie prezentacji każdy mógł podejść do relikwii i w osobistej modlitwie polecić św. Janowi Bosko swoje intencje i prośby.

Ogromny wpływ na niezapomniany klimat tego spotkania miały również śpiewy do Księdza Bosko. Animacją muzyczną zajmował się połączony chór szkoły i oratorium oraz specjalnie zaproszony na tę okoliczność zespół "Acoustic Praise".

Łódź żegnała Księdza Bosko z wielką wdzięcznością. Dzięki niemu dane by jej było przeżyć tak piękne chwile, które – miejmy nadzieję – będą owocować w przyszłości.

Poniżej zamieszczamy kilka filmów z tej uroczystości (źródło: www.archidiecezja.lodz.pl)

Przemarsz z relikwiami z ul. Kopcińskiego na ul. Wodną
Wprowadzenie relikwii na teren boiska szkół salezjańskich
Wypuszczenie balonów

Udostepnij