Przejdź do treści

Wiadomości

Bydgoszcz: uczniowie przy relikwiach

  • 10 czerwca 2013 r.

Po Pasterce Maryjnej czuwanie przejęło Oratorium "Dominiczek". Następnie była kilkugodzinna przerwa, a od 6.00 rozpoczęła się adoracja prywatna. Potem miała miejsce Msza święta dziękczynna za nawiedzenie relikwii w Parafii pw. św. Marka. Natomiast 10 czerwca od godz. 8.00 czuwanie przy relikwiach przejęli uczniowie Collegium Salesianum w Bydgoszczy.

Uświetnieniem tego wydarzenia było przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną. Dzieci ze szkoły podstawowej prowadzonej przez salezjanów ofiarowały św. Janowi Bosko listy i serduszka, które złożyły przed figurą. Później przyszedł czas na adorację przygotowaną dla gimnazjalistów i licealistów. Ci podczas szkolnych rekolekcji wielkopostnych przygotowali litanię do św. Jana Bosko i listy z prośbą o porady dla współczesnej młodzieży. Zaczerpnięte z „Myśli Księdza Bosko” odpowiedzi idealnie pasowały do nękających nas pytań i wlały otuchę w nasze serca.

Następnie cała szkolna społeczność zgromadziła się na uroczystej Eucharystii, której przewodniczył ksiądz inspektor Marek Chmielewski. Wygłosił on również słowo Boże nawiązujące do historii oratorium, pierwszego słówka i programu wychowawczego naszego patrona. Nie zabrakło czasu na osobiste modlitwy przy relikwiarzu.

Do kościoła przybywało wielu parafian, którzy modlili się razem z uczniami. Byli też z nami goście z szubińskiego oratorium oraz zaprzyjaźnieni z dziełem salezjańskim kapłani. Po posiłku cała wspólnota z Fordonu zgromadziła się w kościele na uroczystym pożegnaniu relikwii. Nie brakowało śpiewu i radości. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za dar, jakim była dla nas możliwość uczczenia relikwii naszego świętego patrona. Głęboko wierzymy, że modlitwy zaniesione za jego przyczyną przyniosą dla nas obfite duchowe owoce.

Autor

Salezjańska Grupa Medialna


Udostepnij