Przejdź do treści

Wiadomości

Banie: Turniej z okazji peregrynacji

  • 15 czerwca 2013 r.

Drugim miejscem, które odwiedził Ksiądz Bosko 15 czerwca były Banie. Mieszkańcy od samego rana świętowali przyjazd relikwii. Odbył się tam turniej piłki nożnej chłopców, w którym uczestniczyli w większości ministranci z pobliskich parafii. Udział wzięło 7 drużyn.

Relikwie św. Jana Bosko przybyły pół godziny wcześniej, ale to nie przeszkodziło w uroczystości. Mieszkańcy wyczekiwali na relikwiarz już od godziny 13:00. Dyrektor miejscowej wspólnoty - ks. Dariusz Presnal przygotowywał młodzież, która radośnie powitała księdza Bosko w Baniach.

Następnie miała miejsce Msza święta, której ks. Dariusz przewodniczył. Kazanie składało się z trzech etapów. Pierwszy był dla dzieci i młodzieży: Kiedy poczują, że jest ciężko, żeby przypomnieli sobie życie ks. Bosko. Mimo, że nie miał łatwo, zawsze dawał sobie radę w każdych trudnościach. Drugi dla dorosłych: rodziców i dziadków: „Nie nauczyciel, nie ksiądz, nie ciocia czy wujek wychowa Twoje dziecko, tylko Ty, rodzicu. Przytulaj je częściej. Wychowaj je miłością”. Trzeci etap natomiast był skierowany do księży. Aby pamiętali o duszach. Ks. Presnal prosił też kapłanów i parafian o modlitwę za księży, ponieważ nie ma nic piękniejszego, jeśli za brata modli się brat.

Po Mszy zostały przyznane puchary dla każdej drużyny za rozegrane wcześniej mecze. Pierwsze miejsce zajęła jedna z grup ze Swobnicy. Potem odbyła się krótka adoracja relikwiarza oraz uroczyste jego pożegnanie.

Videorelacja z peregrynacji w Wielgowie, Baniach, Dębnie i Lubrzy
Autor

Magdalena Guziuk SGM


Udostepnij