Przejdź do treści

Wiadomości

Szczecin-Wielgowo: Od 4 grudnia 1947 roku największa uroczystość

  • 15 czerwca 2013 r.

W swojej podróży po inspektorii pilskiej relikwie św. Jana Bosko zawitał 15 czerwca do Parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Szczecinie Wielgowie.

Od wczesnych godzin rannych przed i w kościele zaczęli się gromadzić parafianie, aby godnie powitać relikwie. Powitały Go śpiewy, modlitwa i krótkie wystąpienia dzieci, młodzieży i Rodziny Salezjańskiej. Mimo, że relikwiarz był z nami tylko parę godzin, to pozostawił po sobie niezapomniane wrażenia. W życiu wielu z nas była to jedyna okazja, aby móc być tak blisko św. Jana Bosko, aby móc Go dotknąć i odczuć obecność wielkiego świętego Wychowawcy. W oczach wielu ludzi adorujących relikwie pojawiły się łzy.

Salezjanie w Wielgowie są obecni od 4 grudnia 1947 roku, jednak była to jak dotąd pierwsza uroczystość tak wielkiej wagi. Przez parę godzin przez kościół przewinęły się tłumy ludzi i to nie tylko mieszkańców naszej parafii.

Pomimo, iż relikwie opuściły już naszą parafię, to Ksiądz Bosko pozostał. Pozostał nie tylko w naszych sercach i w dziele salezjańskim naszej parafii. Przed kościołem została odsłonięta i poświęcona jego figura. Jest to wspólny dar rodziców dzieci przystępujących w tym roku do pierwszej Komunii Świętej oraz przystępujących do sakramentu bierzmowania.

Videorelacja z peregrynacji w Wielgowie, Baniach, Dębnie i Lubrzy
Autor

Ryszard


Udostepnij