Przejdź do treści

Wiadomości

Lubrza: Mała miejscowość z ogromnymi sercami

  • 17 czerwca 2013 r.

Lubrza - mała miejscowość z ogromnymi sercami tutejszych parafian. Od razu widać, że coś się dzieje. Ulice udekorowane kolorowymi chorągiewkami, obrazy ks. Bosko w oknach i ludzie zmierzający w kierunku kościoła.

16 czerwca o godz. 15:15 wszyscy zebrali się na początku miejscowości, żeby przywitać relikwie św. Jana Bosko. Na miejsce przybyły trzy wspólnoty parafialne: Lubrza, Szczaniec i Kaława. Proboszcz parafii w Lubrzy, ks. Marek Konkol pobłogosławił relikwiarz, a następnie wraz z wiernymi i z ks. Bosko, udali się procesją do kościoła. Wóz strażacki na sygnale prowadził wiernych. W czasie procesji śpiewane były wezwania do ks. Bosko oraz pieśni. W orszaku szli ministranci, dzieci komunijne, feretrony, sztandary, strażacy.

W kościele dzieci, młodzież i dorośli przywitali ks. Bosko. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. dziekan Zbigniew Matwiejów, a o obstawę muzyczną zadbał pan organista wraz z młodzieżą. Ks. Zenon Hantczak w kazaniu przypomniał ważne myśli na temat miłości. Jeśli nie kochasz swojej siostry, brata, szkoły, pracy, nieprzyjaciół ... jeśli po prostu nie kochasz, będziesz miał problemy z wejściem do nieba.

Po mszy miała miejsce osobista adoracja relikwii ks. Bosko. Wierni podchodzili do niego, dotykali relikwiarza i modlili się przy nim.

Videorelacja z peregrynacji w Wielgowie, Baniach, Dębnie i Lubrzy

Udostepnij