Przejdź do treści

Wiadomości

Piła św. Jan Bosko: Chodźcie, pójdziemy dziś do Janka

  • 17 czerwca 2013 r.

Tłumy ludzi zebrały się 17 czerwca przed kościołem pw. św. Jana Bosko w Pile. Młodzież z salezjańskich szkół ze sztandarami, oratorium z flagami, ministranci, Koło Bosko, schola, parafianie i salezjanie na czele z ks. bp. Krzysztofem Zadarko i z ks. dyrektorem Jerzym Workiem – wszyscy gotowi na przyjazd relikwii św. Jana Bosko.

O 20:52 rozległo się bicie dzwonów. Pod kościół zmierzały kolejne osoby. Równo o 21:00 konwój policji doprowadził samochód z ks. Bosko pod drzwi kościoła.

Nastąpiło uroczyste powitanie relikwii, a następnie rozpoczęła się Msza święta, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. biskup.

O oprawę muzyczną zadbali uczestnicy warsztatów przeprowadzonych przez Piotra Pałkę i Huberta Kowalskiego. Chór powstał specjalnie na święto przybycia ks. Bosko do swojej parafii.

Po mszy miał miejsce koncert pt. "Kantata o ks. Bosko", wykonana przez chór Liceum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile pod dyrekcją pani Karoliny Pettke. Po koncercie nadszedł czas na wspólne zdjęcia. Poszczególne grupy parafialne uwieczniły tę ważną chwilę na fotografii. Następnie rozpoczęło się całonocne czuwanie przy relikwiach.

Obejrzyj relację video z peregrynacji relikwii w Parafii pw. św. Jana Bosko w Pile
Autor

SGM


Udostepnij