Przejdź do treści

Wiadomości

Piła św. Jan Bosko: Musisz stać się jak dziecko

  • 17 czerwca 2013 r.

Po nocnym czuwaniu z 17 na 18 czerwca, w którym brały udział poszczególne grupy parafialne i kolejne ulice parafii, dzień z relikwiami św. Jana Bosko rozpoczęli salezjanie wspólną jutrznią.

O godzinie 7.00 odprawiona została msza św. parafialna, a już od godziny 8.00 kościół i relikwie należały do młodych i dzieci. Pierwsze spotkanie z ks. Bosko miały dzieci ze Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. Była okazja do osobistej modlitwy, śpiewu, spowiedzi i komunii. W czasie czuwania każda klasa miała okazję do zobaczenia relikwiarza z bliska i oddania hołdu świętemu Nauczycielowi.

Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio i Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko swoje czuwanie rozpoczęły o godzinie 9.30. Czas ten wypełniony był różańcem, litanią do Księdza Bosko, wspólnymi śpiewami salezjańskimi, a przede wszystkim osobistą modlitwą. Był to dobry moment, żeby swoje troski powierzyć patronowi młodzieży.

Nie tylko salezjańskie szkoły mogły nawiedzić relikwie. O godzinie 11.00 rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem ks. Michała Jacha dla Zespołu Szkół nr 1. W swoim kazaniu ks. Michał nawiązał do pięknego fragmentu Ewangelii przeznaczonej na wspomnienie św. Jana Bosko: - To właśnie dzieci są dla Pana Boga najważniejsze. „Albowiem kto się uniży jak dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim".

Ostatnim punktem spotkania Parafii pw. św. Jana Bosko z relikwiami była uroczysta Eucharystia sprawowana przez ks. inspektora Marka Chmielewskiego, który także wygłosił kazanie. Na mszy obecni byli parafianie, a także szkoły salezjańskie: liceum, gimnazjum i szkoła podstawowa.

Ks. Bosko wyjechał w stronę parafii św. Rodziny w Pile żegnany ogromnymi oklaskami.

Obejrzyj relację video z peregrynacji relikwii w Parafii pw. św. Jana Bosko w Pile
Autor

SGM


Udostepnij