Przejdź do treści

Wiadomości

Konin: Ksiądz Bosko u św. Faustyny

  • 18 czerwca 2013 r.

Od gimnazjum salezjańskiego w Koninie do Parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej relikwie św. Jana Bosko zostały przeprowadzone w uroczystej procesji, która miała formę nabożeństwa Drogi Światła.

Podczas drogi wierni zatrzymywali się na 14 stacjach przygotowanych przez młodzież, na których wspominali fragmenty życia naszego św. Jana Bosko.

W progach świątyni relikwie powitał ks. proboszcz Jan Oleksiuk, rodzice, administracja szkoły, młodzież i dzieci. Po wejściu do kościoła odbyła się powitalna Msza święta, której przewodniczył ks. dziekan Wojciech Kochański, reprezentant ks. Biskupa Wiesława Meringa. Na Mszy obecni byli także dyrektorzy konińskich szkół, dwóch wiceprezydentów Konina, przedstawiciele Cechów Rzemiosł, salezjanie, miejscowi księża diecezjalni i ogromny tłum parafian. O oprawę muzyczną zadbał chór Misericordia.

Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz podziękował wszystkim zebranym i ofiarował figury ks. Bosko dla trzech szkół, które znajdują się na terenie salezjańskiej parafii, a także dla administracji miasta. Przed błogosławieństwem salezjanie odnowili swoją profesję zakonną.

Po Mszy był czas na osobiste spotkanie z ks. Bosko. W tym czasie trwało także czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież i ks. Adama Kierszkę.

Ok. godz. 19.00 samochód z relikwiami udał się w stronę Lądu na spotkanie ze swoimi duchowymi synami.

Zobacz video z peregrynacji relikwii w Koninie.
Autor

SGM


Udostepnij