Przejdź do treści

Wiadomości

Zakończenie "Pamiętnika z peregrynacji" - Twardogóra

  • 2 lipca 2013 r.

W pięknym sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, po dwunastu dniach pielgrzymowania w Inspektorii Wrocławskiej ksiądz Bosko napisał ostatnią część swego "Pamiętnika z peregrynacji", a następnie udał się w dalszą drogę do Krakowa.

„To już ostatni dzień peregrynacji w inspektorii wrocławskiej. Na zakończenie udałem się do Twardogóry – miejsca szczególnego zarówno dla mnie, jak i dal moich duchowych synów. Tutaj bowiem znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Do tego miejsca często przybywają salezjanie wraz z młodzieżą, aby uczestniczyć w rozmaitych spotkaniach, takich jak Pielgrzymka Ministrantów, Formacyjne Spotkania Młodych, czy też Dzień Wdzięczności Rodziny Salezjańskiej.

Maryja Wspomożycielka Wiernych wyprasza wiele łask dla wszystkich, którzy proszą Ją o wstawiennictwo. Jakże cieszy moje serce to, że właśnie tutaj salezjanie prowadzą parafię, oratorium oraz ministrantów. Wszystko to pod szczególna opieką Maryi.

Twardogórzanie powitali mnie niezwykle radośnie. Wspólnej Eucharystii przewodniczył ks. bp Edward Janiak. Wielu młodych ludzi, parafia oraz kleryków seminarium kaliskiego przybyło, aby modlić się razem ze mną i chwalić Boga za ten wyjątkowy i jakże owocny czas peregrynacji…”


Udostepnij