Przejdź do treści

Wiadomości

Dwie oazy w Rzepczynie

  • 17 lipca 2013 r.

W Rzepczynie od 1 do 16 lipca odbył się pierwszy turnus Oazy Dzieci Bożych i Oazy Nowej Drogi. W rekolekcjach brało udział 46 uczestników z różnych miejscowości: Rumia, Czaplinek, Dębno, Bydgoszcz, Szczecin, Świnoujście, Kobylnica, Gdańsk, Kawnice.

Dzieci zostały podzielone na pięć grup. Moderatorem rekolekcji byli ks. Janusz Tokarczyk i s. Lidia Bucińska. Na rekolekcjach rozważaliśmy codziennie jedną tajemnicę różańca, tak więc pojawiła się u nas w pewnym momencie zima, kiedy wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu i gdy odwiedził nas św. Mikołaj. Przeżywaliśmy drogę krzyżową i zmartwychwstanie. Symbolem naszych rekolekcji były ziarenka, które zasialiśmy już pierwszego dnia naszych rekolekcji, oznaczały one nasz wzrost w wierze i poznawaniu tajemnicy Chrystusa.

Momenty modlitewnego zamyślenia przeplataliśmy zabawą i humorem. Znalazł się też czas, aby wyjechać na basen do Świdwina, a także do Kołobrzegu, aby zwiedzić katedrę, a potem zamoczyć nogi w morzu. Uczyliśmy się tańców integracyjnych i innych zabaw.

Nasze rekolekcje zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą. Wielu uczestników już szykuje się, aby w przyszłym roku znowu zawitać na rekolekcje oazowe.

Autor

Kl. Mateusz Macinkiewicz


Udostepnij