Przejdź do treści

Wiadomości

Toruń: 66. Zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych

  • 4 lutego 2014 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)
(fot. pila.salezjanie.pl)

„Daj mi duszę, resztę zabierz” - to życiowe motto ks. Bosko. Towarzyszyło ono również uczestnikom 66. zjazdu Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych (SWE), który odbył się 30.01-2.02. w Toruniu.

Młodzież z całej Polski zaczęła zjeżdżać się w piątek po południu do szkoły salezjańskiej. Tam mieliśmy spędzić weekend i przeżyć niesamowite chwile. Po kolacji i zawiązaniu wspólnoty udaliśmy się do pobliskiego kościoła, by uczcić naszego patrona poprzez nabożeństwo oraz wziąć udział w Eucharystii. Następnie wróciliśmy do szkoły i spotkaliśmy się z Adrianem, który opowiedział nam o swoim życiu. Myślę, że na początku nie zdawaliśmy sobie sprawy, że to świadectwo aż tak nami wstrząśnie. To była prawdziwa nauka pokory. Potem rozdzieliliśmy się na grupki, aby podzielić się swoim doświadczeniem. Tego wieczoru mieliśmy również trochę czasu na rozmowy i udaliśmy się spać, bo kolejny dzień zapowiadał się pracowicie.

Sobotę rozpoczęliśmy wspólną modlitwą. Po jutrzni i śniadaniu spotkaliśmy się w małych grupach, by zastanowić się nad powołaniem do świętości. To był owocny czas dzielenia się przemyśleniami i świadectwami w małym gronie. Po pracy w grupach udaliśmy się do kościoła na nabożeństwo pokutne i Mszę świętą. Po Eucharystii mieszkańcy Torunia zabrali nas na obiady. Ich gościnność była wspaniała! Najedzeni i pełni nowych sił udaliśmy się pod pomnik Mikołaja Kopernika, by koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się za całe miasto. A potem ruszyliśmy na ewangelizację!

Po powrocie z marszu ewangelizacyjnego czekał na nas koncert niespodzianka – zespół Maxxie z Bydgoszczy. Chłopacy zarazili nas pozytywną energią poprzez rytmy reggae i ska. Publiczność bardzo dobrze się bawiła.

Wieczorem swoim świadectwem podzielili się z nami Piotrek i Jacek. Niesamowici ludzie! Była to dla nas bardzo dobra lekcja wiary i zaufania Panu Bogu. Potem przeszliśmy do szkoły gdzie Piotrek i Jacek zagrali koncert. ,,Przyjdź Duchu Święty, przyjdź!” Każdy z nas głośno powtarzał za nimi te słowa na początku koncertu. Była zabawa i radość!

Po koncercie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Każdy z nas powierzył się Bogu, szczerze z Nim rozmawiał i otwierał się na Jego dary. Zjazd zakończył się pasterką o 24.00.

Autor

Monika Bogacz & Anna Nadstazik
(Salezjańska Grupa Medialna)


Udostepnij