Przejdź do treści

Wiadomości

Ełk: Mini-Siatkówka o Puchar Kinder + Sport 2014 już za nami …..

  • 15 kwietnia 2014 r.

W dniach 12-13 kwietnia 2014 roku w Ełku, na hali MOSiR w Ełku odbył się II Wojewódzki Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Mini-Siatkówce Dziewcząt i Chłopców o Puchar Kinder + Sport 2014.

Przez dwa dni na hali widowiskowo – sportowej rywalizowało ze sobą łącznie 159 drużyn, w tym czasie przez obiekt przewinęło się blisko tysiąc osób: zawodników, trenerów, opiekunów, rodziców oraz wolontariuszy. Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom za uczestnictwo lub zajęte miejsce. Walka była zacięta do samego końca, wszystkie drużyny walczyły o każdy punkt, co powodowało bardzo emocjonujące i widowiskowe spotkania. Punkty zdobyte na tym turnieju pozwolą na uczestnictwo w finałach wojewódzkich a w dalszej kolejności w finałach Mistrzostw Polski organizowanych w Zabrzu.

Otwarcia turnieju modlitwą dokonał ks. Szymon Mastalerz - Prezes Salezjańskiej Organizacji Sportowej UKS SALOS Ełk, która była organizatorem turnieju. Swoja obecnością turniej zaszczycił Zastępca Prezydenta Miasta Ełku Artur Urbański, który z zaciekawieniem śledził poczynania naszych ełckich drużyn, (na turnieju było ich aż 48, z 8 klubów i szkół naszego miasta).

Dla UKS SALOS Ełk był to też poważny sprawdzian przez rywalizacją na Międzynarodowym Turnieju w Mediolanie na który nasze zawodniczki wylatuje już 24 kwietnia.

Tak duże przedsięwzięcie sportowe z pewnością nie odbyło by się tak sprawnie i szybko, gdyby nie zaangażowanie i pomoc animatorów z Oratorium im. Jana Bosko w Ełku oraz grupie starszych zawodniczek z UKS SALOS Ełk.

Autor

Wojciech Nartowicz
koordynator ds. piłki siatkowej
UKS SALOS Ełk


Udostepnij