Przejdź do treści

Wiadomości

34. Pielgrzymka Ministrantów do Twardogóry

  • 5 maja 2014 r.
(fot. M. Niewierski / pim.salezjanie.pl)
(fot. M. Niewierski / pim.salezjanie.pl)

Święty Jan Paweł II wiele razy powtarzał młodym ludziom – takim jak my, abyśmy nie bali się wypłynąć na głębię. To samo wezwanie usłyszał kiedyś ksiądz Bosko. Zarówno św. Jan Paweł II, jak i św. Jan Bosko nie bali się odpowiedzieć na słowa Chrystusa, które wzywały ich do PEŁNEGO ZANURZENIA.

Na czym jednak to zanurzenie ma polegać? W czym mamy się zanurzyć? I dlaczego do pełna? Te pytania stawiali sobie wspólnie salezjanie i członkowie służby liturgicznej, którzy od 30 kwietnia do 3 maja zgromadzili się w Twardogórze na 34. Pielgrzymce Ministrantów. Podczas zmagań sportowych, wspólnej rozrywki oraz spotkań formacyjnych i modlitewnych staraliśmy się odczytać co dla każdego z nas oznacza to PEŁNE ZANURZENIE.

Każdego roku początek maja w inspektorii wrocławskiej upływa pod znakiem PIM-u, który już na stałe wpisał się w salezjański kalendarz. Tym razem do Twardogóry zawitało ponad 500 chłopców z różnych stron Polski, którzy stanęli do walki w rozmaitych konkurencjach sportowych i intelektualnych. Nie zabrakło również spotkań formacyjnych oraz wrażeń kulturalnych. Gościem specjalnym był ks. Jakub Bartczak – raper, który w niekonwencjonalny sposób opowiada o Jezusie i prawdach ewangelicznych.

34. PIM już za nami. Pozostało wiele wspomnień i dobrych wrażeń. PIM bowiem to nie tylko ministranckie zawody sportowe, lecz także radosne przeżywanie swojej wiary w duchu salezjańskim. Przede wszystkim jest to jednak czas formowania swoich charakterów, aby stawać się dobrymi chrześcijanami i uczciwymi obywatelami, którzy będą w pełni zanurzeni w Jezusie Chrystusie.

Autor

red. WSD TS

Źródło

Udostepnij