Przejdź do treści

Wiadomości

Pierwsze tournée chóru szkół salezjańskich z Piły

  • 24 czerwca 2014 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)
(fot. pila.salezjanie.pl)

Chórzyści z Liceum i Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego w Pile wraz z opiekunami odbyli swoje pierwsze tournée do Włoch. Chór od wielu lat działa prężnie pod dyrekcją Karoliny Pettke. Do jego sukcesów należy zaliczyć, m. in., wyróżnienie za najlepszy chór młodzieżowy w VII Festiwalu Pieśni Pasyjnej w Szemudzie.

Wyjazd do Włoch (13 – 22 czerwca) obfitował w wiele koncertów wykonanych przez blisko 40-osobowy chór składający się z młodych muzyków. Chór miał okazję wystąpić we Florencji - w kościołach Santa Felicita i Santa Lucia. Zaśpiewał także przy grobie św. Jana Pawła II i podczas audiencji Papieża Franciszka w Rzymie. Na zaproszenie księdza proboszcza katedry Santa Maria Matricolare w Weronie oprawiał Mszę Świętą i zagrał koncert dla społeczności włoskiej.

Podczas zwiedzania przepięknych Włoch (m.in. Florencji, Sieny, Rzymu, Werony i Wenecji) w każdej, wolnej chwili młodzież muzykowała w domach salezjańskich, na placach i rynkach, wzbudzając wiele entuzjazmu i oklasków wśród przechodniów ze wszystkich stron świata. Świeżo wydane płyty chóru z koncertem poświęconym Papieżowi Polakowi w dziękczynieniu za kanonizację były rozchwytywane i aż miło pomyśleć, że ślad uczniów z pilskich szkół salezjańskich trafi na różne kontynenty. Wyjazd do Włoch umożliwił także nawiązanie kontaktów z lokalnymi społecznościami i promocję szkół salezjańskich oraz miasta.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wyjazdu do Włoch.


Udostepnij