Przejdź do treści

Wiadomości

SARUEL ponownie zagościł w Różanymstoku

  • 20 lipca 2014 r.

Ponad 150 uczestników i 13 salezjanów wzięło udział w tegorocznych rekolekcjach Salezjańskiego Ruchu Ewangelizacyjnego, które tradycyjnie odbyły się w Różanymstoku. Przez dwanaście dni (6-18 lipca), uczestnicy rekolekcji mieli okazję, aby spotkać się z Chrystusem - żywym i kochającym Bogiem.

W tym wydarzeniu mogła wziąć udział każda osoba czująca się młodo, a w szczególności było ono skierowane do studentów oraz młodzieży pracującej. Każdy uczestnik rekolekcji miał do wyboru jedną ze szkół - Przyjaźń, Nowe Życie, Wzrastanie, Modlitwa, Służba - które różniły się stopniem zaawansowania i formą przekazu Dobrej Nowiny. Każda z nich była prowadzona przez kapłana i animatorów. W programie wszystkich szkół znalazły się takie pozycje jak: Msza Święta, konferencja, praca w grupach czy też rekreacja. Ponadto, w zależności od danej szkoły, punktem kulminacyjnym rekolekcji była modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne, spowiedź generalna, bądź modlitwa o odrodzenie darów Ducha Świętego. Uczestnicy każdej ze szkół mieli również okazję do stworzenia wyjątkowego typu zbiorowości, jakim jest wspólnota.

Przez dwa tygodnie spędzone w malowniczym Różanymstoku, saruelowicze spotkali się z wyjątkowymi świadectwami wiary, niesamowitymi przemianami, a przede wszystkim mogli doświadczyć działania Łaski Bożej. Z całą pewnością był to wyjątkowy czas, który przyniesie owoce podczas całorocznej pracy formacyjno-ewangelizacyjnej. Rekolekcje odbywają się corocznie, od dwudziestu lat.

Autor

Daniel Wolski


Udostepnij