Przejdź do treści

Wiadomości

Lwowiec: Uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej

  • 22 lipca 2014 r.

Tegoroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Lwowcu odbyły się 20 lipca. Idąc w procesji wokół wsi, śpiewając Litanię Loretańską mieszkańcy parafii oraz przybyli goście oddali hołd i prosili o potrzebne łaski Matkę Bożą. Tradycyjnie do naszego Sanktuarium przybyły piesze pielgrzymki z okolicznych miejscowości.

Odpustową Mszę Świętą koncelebrowali księża: Stanisław Orpik, Andrzej Makarewicz oraz Artur Rogowski. W słowie Bożym ks. Artur zachęcał, by każdy wchodził na własną "Górę Karmel" i z jej szczytu starał się przyjrzeć własnemu życiu. Zwrócił także uwagę, że nosząc szkaplerz, wizerunek Maryi mamy na sercu, natomiast wizerunek Jezusa na barkach. Jest to dla nas znakiem, że Maryja ma być dla nas wzorem ukochania i jednocześnie Drogą do Chrystusa, zaś razem z Jej Synem mamy dźwigać krzyż naszych codziennych trudności i ofiarować je Bogu.

Mszę Świętą zakończyła modlitwa za kierowców a po niej z racji zbliżającego się wspomnienia św. Krzysztofa - poświęcenie wszelkich pojazdów.

Poza ucztą duchową zaangażowani w przygotowanie odpustu parafianie zadbali o coś dla ciała. Zmęczeni lub głodni mogli posilić się smakołykami z grilla albo zakupić do kawy słodki kawałek ciasta. Niezmiennie dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Za jedyne 5 zł można było wygrać tablet, blender, opiekacz, pendrive'y oraz mnóstwo innych mniejszych i większych upominków. Przy okazji dziękujemy wszystkim sponsorom za wszelkie fanty.

Dochód jak zawsze był przeznaczony na potrzeby parafii, której Proboszcz ks. Andrzej Makarewicz ma pod opieką 3 zabytkowe kościoły i kaplice. I o wszystko dba z wielkim oddaniem.

Odpustowy dzień zakończyła zabawa taneczna, najpierw dla dzieci, potem dla dorosłych. Cieszy nas fakt, że tak wielu mieszkańców ale także przyjezdnych gości i pielgrzymów, chciało oddać hołd Matce Bożej Szkaplerznej. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeżycie tego Święta, wszystkim, którzy z nami byli serdecznie dziękujemy i za rok znów zapraszamy.

Autor

Renata


Udostepnij