Przejdź do treści

Wiadomości

Ełk: Turniej międzynarodowy na dwustulecie

  • 29 września 2014 r.

„Nie stawiamy ks. Bosko pomnika z granitu, ale ten piękny żywy pomnik, który tworzymy wszyscy razem: dzieci, młodzież, wychowawcy, trenerzy, animatorzy i rodzice, i jest on o wiele bardziej wymowny” - tymi słowami wszystkich przybyłych na te uroczystości przywitał ks. Tadeusz Jarecki, dyrektor wspólnoty salezjanów w Ełku.

Od 26 do 28 września odbył się zorganizowany przez Salos Ełk V Międzynarodowy Turniej Siatkarski "Salos International Don Bosco Cup", nad którym patronat honorowy objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas. W tym niecodziennym wydarzeniu wzięło udział 20 drużyn z Włoch, Litwy i Polski. Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych dziewcząt: do lat 12, 14 i 16.

Sport, jak uczy święty Jan Bosko, jest dla dzieci i młodzieży wspaniałą szkołą, przygodą, skarbnicą wartości oraz sprawdzianem dojrzałości moralnej. Pamiętając o tym, uczestnicy turnieju każdego dnia podejmowali sportowe wyzwania, promując aktywność sportową w ełckim środowisku oraz otwierając się na drugiego człowieka innej narodowości, kultury i język. Oprócz rozgrywek był czas na zabawę, tańce i wspólną modlitwę.

Niedzielne zakończenie turnieju zbiegło się z innym bardzo ważnym wydarzeniem w parafii prowadzonej przez salezjanów. W tym dniu uroczyście otwarto świetlicę socjoterapeutyczną „Pracownia Talentów”. Jest to miejsce w Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku, które gromadzi dzieci, aby mogły rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Oprócz dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców swoją obecnością zaszczycili Prezydent Miasta Ełk Tomasz Andrukiewicz, wiceprezydent miasta Artur Urbański oraz przełożony warszawskiej prowincji salezjanów ks. Andrzej Wujek, który przewodniczył uroczystej liturgii oraz wygłosił kazania.

Cieszymy się bardzo, że wokół nas jest tak wiele osób, którym zależy na wychowaniu dzieci i młodzieży. Jest to ważne w przypadającym roku jubileuszowym 200-lecia urodzin wielkiego wychowawcy ks. Bosko.

Autor

Dorota Kruszewska


Udostepnij