Przejdź do treści

Wiadomości

Męski FSM w Marianówce

  • 13 listopada 2014 r.
(fot. spm.salezjanie.pl)
(fot. spm.salezjanie.pl)

W dniach 7-11 listopada część alumnów z Inspektorii Wrocławskiej wzięła udział w Formacyjnym Spotkaniu Młodych dla licealistów. Spotkaliśmy się w Marianówce położonej w Kotlinie Kłodzkiej u stóp Masywu Śnieżnika, by wspólnie pochylić się nad hasłem „Mężczyzna katolik”.

Nasze grono było kameralne: szesnastu młodych ludzi i salezjanie, jednak nie utrudniało to zadania – wprost przeciwnie, sprzyjało nawiązywaniu relacji i podejmowaniu męskich, nie zawsze łatwych tematów.

W sobotę 8 listopada pojawił się gość – pan Andrzej Wronka, który z pasją i profesjonalizmem odniósł się do tematu „Mężczyzna katolik – kim ma być?”. Przede wszystkim zwrócił uwagę na to, by mężczyzna nie wstydził się swojej tożsamości i miał odwagę do kształtowania swojego otoczenia zgodnie z wyznawanymi poglądami. Uczestnicy przyjęli jego słowa z uznaniem, a mnogość zadawanych przez nich pytań świadczyła o poważnym potraktowaniu zagadnienia.

Niedziela upłynęła pod znakiem wyprawy w góry. Po kilku godzinach wędrówki Śnieżnik został zdobyty, chociaż z powodu silnego zachmurzenia zabrakło pięknego widoku, który wynagrodziłby trud wspinaczki. Podczas marszu była okazja do refleksji jak również i wielu rozmów dotyczących rozumienia katolika jako zdobywcy.

W poniedziałkowe popołudnie nawiedziliśmy sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej, gdzie każdy w indywidualnej modlitwie mógł powierzyć Matce swoje troski zgodnie z hasłem tego dnia „Mężczyzna katolik – świadek wiary”.

Tak oto kolejny FSM za nami: wspólne Eucharystie, modlitwa, rozmowy, spędzanie czasu w męskim, katolickim gronie – to wszystko pozostawiło niezatarty ślad i na pewno pomoże nam w dorastaniu do męskości rozumianej w duchu naszej wiary. Do zobaczenia w Krakowie na kolejnym zjeździe.

Tekst: Michał Piechota SDB

FSM to okazja do poznania ludzi, którzy myślą podobnie jak ty. Każdy z nas szuka przecież w swoim życiu Boga, oraz odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Chcemy bowiem rozpoznać jakie jest nasze powołanie. Szukamy zatem woli Bożej w naszym życiu, prawdziwej przyjaźni i prawdziwej duchowości. I to wszystko można znaleźć na FSM-ach przez radość, spontaniczność, sport, modlitwę, spotkania z wartościowymi ludźmi, sakramenty i bycie razem.

Czytaj więcej o Formacyjnych Spotkaniach Młodych

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij