Przejdź do treści

Wiadomości

Zarząd PGSI w Turynie

  • 18 listopada 2014 r.

W dniach 15-16 listopada odbyło się spotkanie zarządu światowego Polisportive Giovanili Salesiane Internazionale (PGSI). Delegacja SALOS RP reprezentowana była przez: ks. Edwarda Plenia SDB, wiceprezydenta PGSI oraz członków zarządu: siostrę Marię Kapczyńską FMA i prof. Zbigniew Dziubiński - prezesa SALOS RP.

Podczas obrad Zarząd ocenił Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Bratysławie, zapoznał się ze stanem przygotowań do XXVI Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej, które odbędą się w dniach 29 kwietnia do 4 maja 2015 roku w Turynie. Ks. Edward Pleń poinformował zebranych o konferencji ogólnopolskiej z okazji 200 rocznicy urodzin ks. Bosko, która odbędzie się w Warszawie 13 grudnia 2014 roku.

Spotkanie Zarządu odbyło się w roku jubileuszowym - 200 rocznicy urodzin św. Jana Bosko. To była dobra okazja, aby odwiedzić miejsca związane z życiem Świętego wychowawcy. W niedzielę uczestnicy odprawili mszę św. w „pokoikach ks. Bosko”, a w poniedziałek w Bazylice M.B. Wspomożycieli Wiernych.

Autor

ks. Edward Pleń


Udostepnij