Przejdź do treści

Wiadomości

Kolędy chóru bazyliki czerwińskiej

  • 15 grudnia 2014 r.
Okładka płyty
Okładka płyty

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Chór Bazyliki Czerwińskiej pod dyrekcją Przemysława Ziółkowskiego, który w tym roku obchodzi swoje X-lecie istnienia, nagrał płytę z kolędami.

Na krążku znajduje się 12 utworów. Nagrania dokonano w Bazylice Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą. Dzięki dobrej woli wielu osób i instytucji, a przede wszystkim dzięki dobrej współpracy całego chóru oraz ich rodzin udało się wydać płytę z kolędami, która może być pięknym prezentem gwiazdkowym. Liczymy, że znajdzie się w wielu domach, a przez to podkreśli uroczysty nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Płytę można nabyć bezpośrednio w Sanktuarium Maryjnym w Czerwińsku nad Wisłą lub wyślemy za zaliczeniem pocztowym. Cena promocyjna 15 zł.

Istnieje możliwość przyjazdu chóru z koncertem kolęd. Jesteśmy otwarci na propozycje zaproszeń z Naszych Placówek Salezjańskich. Kontakt: kom. 608 552 518

O chórze bazyliki czerwińskiej

Chór Bazyliki Czerwińskiej rozpoczął swoją działalność w październiku 2004 roku. Od chwili Jego powstania kieruje nim Przemysław Ziółkowski – organista Bazyliki Zwiastowania NMP w Czerwińsku nad Wisłą. Chór ubogaca swym śpiewem liturgię, zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego, Świąt Bożego Narodzenia, Bożego Ciała czy odpustu parafialnego. W repertuarze chóru znajdują się tradycyjne pieśni religijne i patriotyczne, również wykonywane w języku łacińskim. Chór koncertował w wielu parafiach dekanatu wyszogrodzkiego jak również w Bazylice NSPJ w Warszawie/Praga/ i w Parafii Św. Stanisława Kostki w Płocku. Aktualnie liczy 25 osób - są to miłośnicy śpiewu, których łączy pragnienie wspólnej modlitwy śpiewem i chęć doskonalenia swojego warsztatu wokalnego.

Skład chóru:

soprany: Kamila Buks /również solowe partie wokalne/, Czesława Caban, Martyna Felczak, Bożena Mitura, Justyna Mitura, Barbara Ziółkowska.

alty: Grażyna Felczak, Agnieszka Kaniewska, Ewa Nurzyńska, Teresa Pietrzak, Izabela Ruszczak, Elżbieta Wnuk, Maria Zaczek.

tenory: Piotr Caban, Mirosław Kocik, Tomasz Kozłowski, Tomasz Kryjak, Zbigniew Sroczyński, Kazimierz Włodarczyk.

basy: Roman Kaniewski, Jarosław Kocik, Krzysztof Kryjak, Krzysztof Liberek, Tadeusz Orymowski, Witold Trzeciak.


Udostepnij