Przejdź do treści

Wiadomości

Bydgoszcz: Kochamy Cię Święty Mikołaju 2014

  • 16 grudnia 2014 r.
(fot. www.facebook.com/oratorium.dominiczek)
(fot. www.facebook.com/oratorium.dominiczek)

„Mamy dawać świadectwo światłości” - takie zadanie dał nam ks. Artur Dylewski na mszy świętej przed XII koncertem Kochamy Cię Św. Mikołaju. Wstaliśmy wszyscy jeszcze zanim nastał niedzielny świt. Dziś mamy 14 grudnia, a więc dzień koncertu, na który wszyscy czekamy, bo chcemy wspomóc chore dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy, które leczone są w Szpitalu Uniwersyteckim.

85 „pomarańczowych” wolontariuszy Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży w bardzo różnym wieku wzięło się po Mszy od razu do pracy, żeby na czas wszystko, co potrzebne na koncert dojechało do bydgoskiej Opery Nova. Paczki z prezentami dla pacjentów Kliniki zostały także dowiezione do świetlicy szpitalnego oddziału. Czekają tam na popołudnie, kiedy zagramy koncert dla tych dzieci, które nie mogły ze względu na stan zdrowia dojechać do Opery Nova i być z nami przed południem.

Koncertowe pakunki, scenografia, paczki na zbiórkę publiczną i my wszyscy byliśmy w Operze już o 7.30. Rozpoczęła się praca, którą znamy, a właściwie wielu z nas zna już dobrze, bo część wolontariuszy „gra z nami” pierwszy raz. Wszystko musi być gotowe już godzinę przed 10.30, kiedy zaczynamy koncert. Wtedy bowiem otwierane są drzwi Opery dla widzów i gości.

Nasza gwiazda, Magda Anioł oraz zespół Wojownicy Pana i Przyjaciele na scenie, ponad 800 osób na widowni i jeszcze 85 „pomarańczowych” wolontariuszy, do tego w foyer Opery Nova wielki kiermasz – zbiórka publiczna, z której środki będą przeznaczone na charytatywny cel koncertu, czyli wakacyjny wyjazd integracyjny dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum, wychowanków domu dziecka i dzieci ze specjalnymi potrzebami integracyjnymi.

To nasze salezjańskie świadectwo światłości na niedzielę, 14 grudnia i każdy kolejny dzień. Wszystkie dzieci, które od rana wchodziły na koncert, dostawały czerwone czapeczki Mikołajkowe. Uśmiech, który od razu pojawiał się na ich ustach to także świadectwo Chrystusa.

XII koncert Kochamy Cię Św. Mikołaju jest pięknym czasem, w którym przeżywamy wspaniałe chwile, działamy razem w imię Pana i aby świadczyć o Jego światłości.

Źródło

dominiczek.salezjanie.pl


Udostepnij