Przejdź do treści

Wiadomości

Zimowisko w Sępopolu 2015

  • 1 lutego 2015 r.

W dniach: 26 – 30 stycznia Oratorium im. Św. Jana Bosko działające przy Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Sępopolu, zorganizowało zimowisko dla dzieci i młodzieży z naszej parafii i mieszkających na terenie naszej gminy.

Udział w zimowisku wzięło: 40 osób. Kierownikiem zimowiska był: ks. Janusz Kuskowski sdb. A temat, jaki był realizowany brzmiał: „ Wolność, to radość”.

W czasie zimowiska dzieci i młodzież realizowali zajęcia: plastyczne, muzyczne, taneczne a także sportowe. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta ( Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych) udało się nam wyjechać do kina w Kętrzynie a także do Olszyna na basen ( Galeria Warmińska - Aquasfera). Wyjazd do Olszyna to także wizyta w Schronisku dla zwierząt połączona z krótką prelekcją dla dzieci i młodzieży a także zwiedzanie schroniska. W ramach zimowiska zorganizowane też zostało ognisko z kiełbaskami i wyjście na salę gimnastyczną. W związku z tym, iż zimowisko było realizacją programu profilaktycznego zapobiegania problemom alkoholowym, dzieci i młodzież obejrzały film profilaktyczny i odbyły spotkanie z p. Elżbietą Rudzińską (pracownik MOPS-u), na którym to miały krótką pogadankę na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami szczególnie od alkoholu.

W tym miejscu z całego serca dziękujemy: Bogu (za opiekę), Urzędowi Miasta w Sępopolu, oraz wszystkim sponsorom i ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, że udało się na to zimowisko zorganizować i bezpiecznie przeprowadzić. Radość dzieci i młodzieży, połączone z uśmiechem na ich twarzach, były dla nas organizatorów (kierownika, wychowawców i animatorów Oratorium) największą radością i motywację do działania na przyszłość. Deo gratias!

Autor

Ks. Janusz Kuskowski sdb – Kierownik Oratorium.


Udostepnij