Przejdź do treści

Wiadomości

Chocianów: Ferie z Księdzem Bosko

  • 2 lutego 2015 r.

W I tygodniu ferii dziecięca schola „Chocianowskie Nutki” wzięła udział w warsztatach muzycznych, dzięki którym uczestnicy mogli lepiej poznać piosenki śpiewane ku czci księdza Bosko.

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w ćwiczeniach muzycznych, a nowo poznane piosenki sprawiały Im wiele radości. Natomiast w II tygodniu ferii w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Chocianowie miały miejsce półkolonie zimowe, które przeżywaliśmy pod hasłem „Razem z nami jest ks. Bosko”.

Zarówno wychowawcy, jak i animatorzy salezjańskiego oratorium przez wszystkie dni sprawowania opieki nad dziećmi, kierowali się systemem uprzedzającym Księdza Bosko tzn. starali się tak organizować czas oraz w taki sposób towarzyszyć dzieciom, by nie miały one sposobności do grzechu. Wychowawcy wzorując się na pracy ks. Jana Bosko starali się na swoim przykładzie pokazać dzieciom jak mądrze podejmować decyzje, jak żyć zgodnie z zasadami chrześcijaństwa oraz jak starać się przyjaźnie zachowywać w stosunku do innych ludzi. Co więcej, te metody wychowawcze służyły im nie tylko w oratorium, ale również wszędzie tam, gdzie się udali: na basenie w Aquaparku w Polkowicach, we wrocławskim parku rozrywki rodzinnej oraz w fabryce cukierków i lizaków „Cukier Lukier”.

Zakończenie półkolonii odbyło się w dniu uroczystości ks. Jana Bosko a, zadaniem specjalnym skierowanym do dzieci było napisanie listu do św. Jana Bosko. Nazbierało się ich naprawdę dużo, poczta miałaby problemy z ich rozsyłaniem ;) Dzieci pisały prosto z serca, niektóre listy wyglądają jak swoiste laurki. Ze względu na ich ilość przedstawię tylko część tej dziecięcej twórczości: Ania: „Dziękuję księdzu Bosko za dobre serce, za zabawę z dziećmi, za zgromadzenie Salezjanów. Proszę księdza Bosko o modlitwę.”
Eliza: „Święty Janie Bosko mam 8 lat, chodzę na scholę Chocianowskie Nutki. Proszę Ciebie o wsparcie i modlitwę za bliskich.”
Weronika: „Dziękuję za mamę i tatę. Również dziękuję za to, że modlisz się za nas. Proszę o zakończenie wojen i o zdrowie dla mojej babci i wszystkich ludzi. Modlę się do Ciebie, pozdrawiam.”

Autor

Ks. Krzysztof Smardzewski sdb

Zdjęcia


Udostepnij