Przejdź do treści

Wiadomości

Uroczystość Księdza Bosko w Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej

  • 2 lutego 2015 r.
Jubileuszowy tort
Jubileuszowy tort

W sobotę 31 stycznia 2015 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej obchodziliśmy Uroczystość Świętego Jana Bosko. W Jubileuszowym Roku Dwusetlecia Narodzin Księdza Bosko, to świętowanie miało wyjątkowy charakter.

Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Adam Wtulich, dyrektor salezjańskiej wspólnoty w Różanymstoku. W koncelebrze uczestniczyli salezjanie, werbiści z Kleosina i księża diecezjalni. Pośród zaproszonych gości były Siostry Salezjanki z Różanegostoku, Siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego z Augustowa, Salezjanie Współpracownicy, rodzice i rodziny Salezjanów i Salezjanek pochodzących z Różanostockiej parafii, przedstawiciele władz samorządowych i gminnych, przedstawiciele szkół, przyjaciele i sympatycy salezjańskiego dzieła, licznie zgromadzeni parafianie i przede wszystkim dzieci i młodzież, które w tym dniu kończyły czas ferii zimowych zorganizowanych przez Oratorium i SALOS w Różanymstoku.

W homilii można było usłyszeć słowa o Księdzu Bosko, który jak Dobry Pasterz nieustannie błogosławił swoje owce, a dziś jako święty wspomaga całą Rodzinę Salezjańską. Nie zabrakło również słów wdzięczności tym wszystkim, którzy od wielu lat wspomagają i współtworzą dzieło salezjańskie przy Różanostockim Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Na zakończenie Mszy Świętej wyruszyła procesja do ołtarza Księdza Bosko w Bazylice, gdzie po oddaniu czci relikwiom Świętego odmówiona została litania do Świętego Jana Bosko. Oprawę liturgiczną Mszy Świętej zapewniło liczne grono ministrantów, a śpiew prowadziła schola i zespół dziecięco-młodzieżowy z naszej Bazyliki.

W atmosferze wdzięcznej radości po Mszy Świętej dzieci i młodzież uczestniczyły w zabawie Tombola, podczas której każdy został obdarowany nagrodami. Starsi uczestnicy uroczystości zgromadzili się w domu Salezjanów, by świętować przy stole radosny Jubileusz Księdza Bosko. Oczywiście nie zabrakło toastu i jubileuszowego tortu.

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij