Przejdź do treści

Wiadomości

Tominowina.pl - nowość w internecie

  • 12 lutego 2015 r.

9 lutego w sieci pojawiła się swojsko brzmiąca domena www.tominowina.pl, pod którą znajdziemy nowości między innymi wydawnicze, muzyczne, filmowe, prasowe z rynku chrześcijańskiego w Polsce.

Idea powstania takiej platformy zrodziła się zimą 2014 roku w redakcji Bosko.pl, a bezpośrednim impulsem do wprowadzenie jej w życie były informacje prasowe napływające do redakcji od różnych wydawnictw, których treść nie mieściła się w formacie portalu. – Wówczas pomyśleliśmy – mówią pomysłodawcy – o stworzeniu czegoś, co pozwoli takie wiadomości wykorzystać. W codziennym redagowaniu liczymy oczywiście na współpracę wydawnictw, wydawców, dystrybutorów, którzy przez ten kanał, jakim jest Tominowina.pl, będą chcieli informacje o swoich produktach puścić w świat – dodają.

Już na starcie oferta jest już spora, ponieważ w tworzeniu Tominowina.pl skorzystano z zasobów Bosko. Baza tytułów ciągle jest uzupełniana. Wszystkich, którzy czytają książki, słuchają muzyki oraz oglądają polecane przez nas filmy, zachęcani są do pisania recenzji, wyrażania opinii oraz dzielenia się spostrzeżeniami. – W ten sposób być może pomożemy wielu w sięgnięciu po pożyteczną książkę, płytę, film – twierdzą autorzy nowej strony w internecie.

Uruchomienie Tominowina.pl wpisuje się w obchody 200-lecia urodzin św. Jana Bosko, który był wielkim apostołem Dobrej Nowiny przez książkę. Dzisiaj zapewne nie ominąłby filmu i muzyki. Bosko Media, będące częścią Fundacji Nauki i Wychowania w Łodzi, do Bosko.pl, portalu dla młodzieży, dodaje teraz portal bliski idei św. Jana Bosko, który mówił: „Dobra książka dociera tam, gdzie nie mógł dotrzeć kapłan”.

Będzie nam miło, jeśli czytelnicy Salezjanie.pl polubią Tominowinę na Facebooku i Twitterze.

Autor

wk/Bosko.pl

Źródło

Udostepnij