Przejdź do treści

Wiadomości

Różanystok: Międzyszkolna Giełda Talentów

  • 13 marca 2015 r.
(fot. www.rozanystok-salezjanie.pl)
(fot. www.rozanystok-salezjanie.pl)

11 marca, w szkole Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Różanymstoku, odbył się Międzyszkolny Konkurs Giełda Talentów pod hasłem "Tak więc trwają te trzy: wiara, nadzieja, miłość: te trzy z nich zaś największa jest miłość (1 Kor 13)”, który był podsumowaniem projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole.

Konkursem objęte były placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz szkoły podstawowe i gimnazja z terenu województwa podlaskiego.

Projekt edukacyjny Giełda Talentów był realizowany od grudnia 2014 r. Głównym celem projektu było pobudzanie i rozwijanie talentów młodzieży w trzech kategoriach:
- konkurs recytatorski,
- konkurs plastyczny (rzeźba, malarstwo, rysunek, grafika),
- konkurs muzyczno-taneczny (śpiew, taniec, akrobatyka).

Tego roku konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży i zgromadził ponad siedemdziesięciu uczestników.

Wśród nich znalazła się młodzież z Domu Dziecka w Białowieży, Domu Dziecka w Krasnem, Domu Dziecka Nasz Dom: Dobry Pasterz w Białymstoku, Gimnazjum w Krasnymborze, Gimnazjum Specjanego w Augustowie, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Jedynka” w Białymstoku, Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchodolinie, Szkoły Podstawowej w Nierośnie, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Różanymstoku, Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockej i Gimnazjum nr 1 w Różanymstoku.

Zadaniem każdego uczestnika projektu było przygotowanie programu, w którym motyw wiary, nadziei i miłości pojawi się w ujęciu lirycznym, muzycznym lub tanecznym. Efektem były fantastyczne interpretacje utworów, piosenki, prace plastyczne, układy taneczne i niezwykłe pokazy akrobatyczne.

Bardzo wysoki poziom występów recytatorskich zaprezentowały Ewa P., Weronika Dyda i Joanna Dorota D. z Gimnazjum w Krasnymborze, Piotr J. z Różanegostoku oraz Gabriela G. ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej.

Popisami artystycznymi w kategorii muzyczno-tanecznej zachwyciła nas Jaonna Dorota D. z Krasnegoboru w wykonaniu piosenki Edyty Geppert pt. „Kocham Cię życie” oraz duet wokalny ze Szkoły Podstawowej w Nierośnie. Niezwykłym talentem w sztuce beatbox wykazał się Brunon P. z Gimnazjum w Augustowie.

Trudne ewolucje i popisy akrobatyczne uczniów naszej szkoły zdobyły uznanie wśród jury i publiczności. Za niezwykłe ewolucje akrobatyczne na monocyklach nagrodzeni zostali Bartek K. i Adam Sz.

Wyróżnienie za występ instrumentalny otrzymali Mateusz Ł. i Jacek Ł. ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Różanymstoku.

Docenione zostały także popisy taneczne wychowanek Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Jedynka” z Białegostoku oraz grupy „Małolaty” z Domu Dziecka w Białowieży.

Niektórzy uczniowie mają na koncie tytuły zdobyte w różnych konkursach, dla innych był to debiut sceniczny. Wszyscy wypadli rewelacyjnie, dostarczając publiczności wiele radości!

Autor

Anna Rychtarczyk


Udostepnij