Przejdź do treści

Wiadomości

Przygotowanie do konsekracji kościoła w Koninie

  • 17 marca 2015 r.
(fot. www.konin.salezjanie.pl)
(fot. www.konin.salezjanie.pl)

Od roku nasza Wspólnota przygotowuje się do wielkiej uroczystości – poświęcenia kościoła pw. św. Faustyny Kowalskiej w Koninie. Zaplanowana jest ona na 25 maja.

Wśród wielu spraw, które do tej pory udało nam się przygotować, zrealizować, należy na pewno odnotować:
- Wydanie broszury o salezjanach, parafii – pod redakcją ks. Jarosława Wąsowicza i ks. Jana Oleksiuka.
- Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II i św. Faustyny, które otrzymaliśmy z rąk kard. Stanisława Dziwisza.
- Oddanie do użytku kaplicy przedpogrzebowej – poświęcenia dokonał J.E. ks. bp. Wiesław Mering.
- Nagranie płyty chóru Misericordia pod dyr. Elwiry Chojnackiej.
- Rekolekcje Adwentowe, które przeprowadził ks. Dominik Chmielewski.
- Powstanie grupy modlitewnej Słowo Życia.
- Odnowienie paneli naukowych, które cieszą się wielkim zainteresowaniem, gdyż gościmy w naszych murach wybitne postacie świata i nauki – honorowym patronat objął ks. Prof. Henryk Skorowski, a głównymi odpowiedzialnymi są ks. Proboszcz i Dyrektor Jan Oleksiuk oraz ks. Misjonarz, wieloletni Wikariusz Generalny – ks. Tadeusz Kierbiedź.

Dzięki wsparciu parafian, dobrodziejów, zaangażowaniu salezjanów i pracowników, możemy dziś cieszyć się wymalowaną świątynią. Jest to jedna z wielu propozycji jaką podjęła Rada Parafialna oraz Salezjanie. Kolejne przygotowania to już duchowe. Najpierw Misje parafialne, które poprowadzi ks. Grzegorz Gruba ze Szczecina oraz zaproszenie wszystkich poprzednich Proboszczów na poszczególne niedziele, aby mogli raz jeszcze przybliżyć wszystkim historię dzieła salezjańskiego w Koninie.

Dzień 25 maja br. będzie wielkim dniem, nie tylko dla naszej parafii, ale dla całej naszej Inspektorii. Już dziś serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania razem z nami.

Autor

ks. mgr Marcin Balawander sdb


Udostepnij