Przejdź do treści

Wiadomości

Pielgrzymka gimnazjalistów szkół salezjańskich do Czerwińska

  • 10 kwietnia 2015 r.

8 kwietnia uczniowie klas trzecich salezjańskich gimnazjów z Sokołowa Podlaskiego, Legionowa, Łodzi, Mińska i Ostródy udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku. Chcieliśmy podziękować za trzy lata nauki i prosić o dalsze łaski, szczególnie na egzaminach, a także o pomoc w wyborze właściwej drogi życia.

Naszą pielgrzymkę rozpoczęła konferencja, wygłoszona przez księdza Przemka Kaweckiego. Przypomniał nam on historię sanktuarium, a zwłaszcza jego związki z dziejami kraju. Następnie wzięliśmy udział w „duchowym happeningu” nad Wisłą.

Kolejnym punktem pielgrzymki było obejrzenie spektaklu „Miriam”. Młodzi artyści z Teatru Trzeciego w niekonwencjonalny i bardzo ciekawy sposób pokazali nam niektóre wydarzenia z życia Maryi, skłaniając nas jednocześnie do przemyśleń nad naszymi decyzjami i relacjami z drugim człowiekiem.

Uwieńczeniem naszego spotkania była msza święta, celebrowana przez księdza Przemysława Solarskiego. W homilii zachęcał nas do zadania sobie pytania o rolę Jezusa w naszym życiu.

Na zakończenie nasze wątpliwości i troski powierzyliśmy Matce Bożej Pocieszenia i pełni nadziei wróciliśmy do domów.

Autor

Anna Adynowska

Źródło

Udostepnij