Przejdź do treści

Wiadomości

Maturzyści szkół salezjańskich inspektorii warszawskiej na Jasnej Górze

  • 11 kwietnia 2015 r.
(fot. sdb.pl)
(fot. sdb.pl)

W piątek, 10 kwietnia, maturzyści szkół salezjańskich inspektorii warszawskiej (Lutomiersk, Legionowo, Łódź, Mińsk Mazowiecki, Ostróda, Sokołów Podlaski) w liczbie ponad 200 osób, spotkali się w Kaplicy Cudownego Obrazu na tradycyjnej Pielgrzymce Salezjańskich Maturzystów na Jasnej Górze.

Nasze czuwanie, rozpoczęliśmy uczestnictwem w Apelu Jasnogórskim o godzinie 21. Następnie po wprowadzeniu i przywitaniu przez księdza dyrektora, radcę i koordynatora pielgrzymki - ks. Dariusza Matuszyńskiego, ks. Jacek Szewczyk wprowadził nas do konferencji ks. Przemka "Kawy" Kaweckiego (obaj Ośrodka Młodzieżow-Powołaniowego "Emaus" w Czerwińsku nad Wisłą).

Po jakże ciekawej konferencji, wysłuchaliśmy programu słowno-muzycznego w wykonaniu zawodowych aktorów: Marzeny Lamch-Łoniewskiej, jej męża Adama Łoniewskiego i ich córki Anielki.

Centralnym punktem czuwania była Eucharystia, której przewodniczył ks. inspektor Andrzej Wujek. W kazaniu wskazał on na wielką wagę matczynej obecności Maryi – Matki Bożej w życiu człowieka wierzącego.

Po krótkiej przerwie, odmówiliśmy Różaniec pod przewodnictwem ks. Pawła Kotlińskiego sdb i młodzieży z Ostródy. Przedostatnim, ale bardzo ważnym punktem naszego czuwania, była możliwość obejścia na kolanach Cudownego Obrazu, bądź osobista adoracja przed samym obrazem, można było spojrzeć w oczy naszej najlepszej Mamie i powierzyć Jej wszystkie swoje sprawy i intencje.

Po adoracji odmówiliśmy Koronkę w przeddzień Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Następnie po podsumowaniu i podziękowaniu wszystkim przez księdza Radcę, około 4.00 zasłonięto Cudowny Obraz i nasza pielgrzymka dobiegła kresu.

Autor

ks. Mariusz Rygała sdb

Źródło

Udostepnij