Przejdź do treści

Wiadomości

Lato w mieście z Ks. Bosko

  • 14 lipca 2015 r.

Od 6 do 17 lipca w Chocianowie dzieci i młodzież z naszej gminy przeżywały półkolonie pod hasłem "Lato w mieście z księdzem Bosko" zorganizowane przez parafię Wniebowzięcia NMP w Chocianowie.

W akcji wzięło udział 60 dzieci w wieku od 3,5 do 12 lat. Wszystkim kierował ks. Krzysztof Smardzewski z pomocą dwóch salezjanów, ks. Mateusza Krzywdy i dk. Przemka Jaskota, oraz piętnastu animatorów i czterech wychowawców.

W czasie tych dni podkreślono 200. rocznicę urodzin Księdza Bosko. Idąc za jego przykładem, starano się, by dzieci nie miały czasu się nudzić. Dlatego zorganizowano wycieczkę do Twierdzy Kłodzkiej i do Jaskini Niedźwiedziej, gdzie podziwiano wspaniałe dzieła natury.

Podczas dnia sportu dzieci uczyły się zasad fair play oraz współpracy w grupie. We wrocławskim zoo staraliśmy się przekazać im szacunek do przyrody. Podczas wspólnej zabawy chcieliśmy przybliżyć postać księdza Bosko. Tak jak ksiądz Bosko, staraliśmy się "widzieć Niewidzialnego" podczas modlitwy, ale szczególnie w drugim człowieku - podsumowują lato w mieście organizatorzy.

Autor

dk. Przemysław Jaskot SDB

Zdjęcia


Udostepnij