Przejdź do treści

Wiadomości

Półkolonie w Woźniakowie – Spoko Dobrze Będzie.

  • 15 sierpnia 2015 r.

Jak co roku, w Woźniakowie odbywają się półkolonie dla dzieci i młodzieży. Jednak rok 2015 okazał się być wyjątkowym. W końcu 200. rocznica urodzin Księdza Bosko to nie lada wydarzenie, stąd pomysł, by Jan Bosko odwiedził Woźniaków i opowiedział tam swoją historię.

Każdego dnia, przez dwa tygodnie, trzysta osiemdziesiąt uśmiechniętych twarzyczek wsłuchiwała się w jego opowieści, by myśl przewodnia każdej z nich nadawała sensu nadchodzącym dniom. Tak natchnieni odwiedzili między innymi kutnowski Aquapark, kręgielnię oraz skansen w Kłóbce, w Maurzycach, by na jeden dzień zapomnieć o smartfonach i tabletach a… poubijać masło.

Dzień czwarty każdego turnusu był dniem prawdziwych zmagań. Podwórko Księdza Bosko to przede wszystkim dobra zabawa, ale i sprawdzenie swojej kondycji. To także okazja poznać innych uczestników półkolonii i wzajemnie sobie pomóc. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy i jak z każdym piątkiem kończył się kolejny turnus, tak z końcem lipca półkolonie w Woźniakowie dobiegły końca. We wszystkich 6 turnusach było 560 osób. Wspólna Msza Święta, ostatnie zabawy i przede wszystkim podziękowania dzieci w postaci pięknych, własnoręcznie wykonanych afirmacji były najlepszym zwieńczeniem tego wspólnego dzieła. Jednak to nie koniec wakacji w Woźniakowie. Animatorzy wraz ks. Henrykiem Chibowskim mają w zanadrzu kilka atrakcji na nadchodzący sierpień jakimi są kolonie w Orawce czy wyjazd na Campo Bosco. Jak widać, Woźniaków tętni życiem, a to za sprawą zgranego zespołu młodych animatorów, którzy kolejny już rok dbają o uśmiech na twarzach wszystkich swoich podopiecznych.

Autor

Nastazja Ruszkowska

Zdjęcia


Udostepnij