Przejdź do treści

Wiadomości

Misje święte w Woźniakowie

  • 7 października 2015 r.

„Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. To ewangeliczne zdanie stało się hasłem przewodnim odbywających się w parafii pw. św. Michała Archanioła w Woźniakowie misji świętych.

Podczas tygodniowej posługi – od 20 do 27 września – ojcowie redemptoryści: o. Ireneusz Homoncik i o. Józef Szczecina przeprowadzili wiernych przez ważne tematy: miłości Boga do człowieka, grzechu, nawrócenia, wieczności oraz zbawienia. Nie zabrakło także refleksji maryjnej, o rodzinie chrześcijańskiej i świadectwie wiary przeżywanej w codzienności.

W plan misji wpisało się także kilka wyjątkowych spotkań dla wiernych z terenu parafii. Warto wspomnieć o mszy św. z udziałem osób chorych i w podeszłym wieku, którym udzielono sakramentu namaszczenia, oraz o liturgii dla małżeństw. W sobotnie przedpołudnie miało miejsce spotkanie z małymi dziećmi i matkami w stanie błogosławionym. Parafię nawiedziły również w tym czasie symbole Światowych Dni Młodzieży – krzyż i ikona maryjna Salus Populi Romani. Trzygodzinne spotkanie w środę, 23 września, wypełniła modlitwa i msza św. z przedstawicielami młodzieży i parafian. W czasie misji nie zabrakło oczywiście wielogodzinnej posługi spowiedników w konfesjonale, przyjęcia Jezusa za swojego Pana, pojednania się w rodzinach i zawierzenia parafii Matce Bożej.
Misje zakończyły się niedzielnym odpustem ku czci patrona parafii – św. Michała Archanioła. Przed sumą o godz. 12.00 dokonano uroczystego poświęcenia krzyży-pamiątek misji oraz rebededykcji odnowionego krzyża misyjnego stojącego przy kościele.

Patrząc na dobrą frekwencję i zaangażowanie, trzeba stwierdzić, że parafianie byli spragnieni misji świętych. Po siedemnastu latach, które upłynęły od ostatnich misji, wierni ponownie odkryli sens wiary i przynależności do Kościoła. Oby owoce tego świętego czasu były trwałe i pomagały w dalszej przemianie całej wspólnoty wiary: duszpasterzy, grup parafialnych oraz wszystkich wiernych.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij