Przejdź do treści

Wiadomości

Relacja z różanostockich przygotowań do Światowych Dni Młodzieży

  • 5 grudnia 2015 r.

W październiku 2015 roku salezjanie posługujący w parafii różanostockiej zaprosili wszystkich zainteresowanych udziałem w Światowych Dniach Młodzieży do uczestnictwa w spotkaniach przygotowujących do tego wydarzenia.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zbliżają się dużymi krokami. Odbędą się w lipcu 2016 roku. W październiku 2015 roku salezjanie posługujący w parafii różanostockiej zaprosili wszystkich zainteresowanych udziałem w Światowych Dniach Młodzieży do uczestnictwa w spotkaniach przygotowujących do tego wydarzenia. Przy Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowane są comiesięczne spotkania dla młodych, chcących w nich uczestniczyć. Ich celem jest dobre przygotowanie do spotkania młodzieży świata pod przewodnictwem papieża Franciszka. W Różanymstoku miejscem spotkań stał się osiemnastowieczny klasztor podominikański.

Pierwsze spotkanie odbyło się 30 października, a kolejne 27 listopada. Udział w nim wzięła grupa młodzieży, licząca 30 osób, pochodząca z parafii różanostockiej i z Dąbrowy Białostockiej. Temat listopadowego spotkania brzmiał: "Robimy Rabannnn…!!!!" Zaczęło się o 17.30 medytacją słowa Bożego zwaną lectio divina. Następnie odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Paweł Rudnicki sdb. W czasie kazania, wyjaśniając temat spotkania, nawiązał do czytań mszalnych mówiących o czuwaniu i o ponownym przyjściu Chrystusa na ziemię. Przypomniał zebranym o potrzebie nieustannej gotowości na spotkanie z Chrystusem, która powinna być wpisana w życie każdej osoby wierzącej. Mówił także o konieczności bycia świadkiem Chrystusa w swoim środowisku, o robieniu pozytywnego rabanu pośród kolegów, koleżanek, przyjaciół, znajomych, a nawet swojej rodziny, co nie zawsze jest takie proste.

Po Mszy św. była przerwa na kawę i ciasto, a następnie projekcja filmu „Cristiada”, który na oglądających zrobił duże wrażenie, o czym świadczyła dyskusja po jego zakończeniu. Zabawa andrzejkowa, która rozpoczęła się po północy, była ostatnim punktem listopadowego spotkania. Następne spotkanie w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży odbędzie się 18 grudnia.

Autor

Tadeusz Możejko


Udostepnij