Przejdź do treści

Wiadomości

Łódź: Wodna świętuje uroczystość Księdza Bosko

  • 2 stycznia 2016 r.

W tym roku łódzkie Oratorium im. św. Dominika Savio przy ulicy Wodnej rozpoczęło świętowanie uroczystość świętego Jana Bosko już dzień wcześniej.

Późnym popołudniem 30 stycznia odbyło się przedstawienie pod tytułem „Przygody Kapitana Szprota” pod dyrekcją Pana Adama Łoniewskiego. Brali udział w przedstawieniu dzieci i młodzież z naszego oratorium.

W dniu 31 czyli w święto Księdza Bosko festyn rozpoczęliśmy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej o 11:30, gdzie śpiew ubogacił łódzki zespół artystyczny „Pędziwiatry”.

Po mszy świętej poszliśmy do auli naszej szkoły, gdzie rozpoczęły się gry i zabawy festynowe przygotowane przez animatorów z naszego Oratorium i wolontariuszy z naszej szkoły salezjańskiej. Bawili się dzieci i młodzież oraz rodzice naszych podopiecznych. Bawili się też salezjanie uczestnicząc w różnych konkurencjach.

Po zabawach udaliśmy się na posiłek, aby nabrać sił na dalszy ciąg festynu, który odbył się na hali sportowej. Na hali dzieci grały albo w piłkę siatkową, albo w piłkę nożną. Oczywiście dla wszystkich osób biorących udział w festynie były pyszne nagrody.

Autor

Mateusz Waligórski

Źródło

Udostepnij